Jak kupić dobry garaż blaszany?

Garaże blaszane to popularny sposób na szybkie i niedrogie postawienie dodatkowego budynku na działce. Co zrobić, aby garaż spełnił nasze oczekiwania i służył bezproblemowo przez długie lata?

Sprawdzony producent

Po pierwsze, nie warto kupować blaszaka od przypadkowego producenta. Jeśli chcemy nabyć produkt wysokiej jakości, powinniśmy liczyć się z wyższą ceną. Oczywiście nie jest to regułą, ale warto sprawdzić jakość materiału, z jakiego wykonane są blaszaki. Dzisiaj internet daje możliwość sprawdzenia opinii sprzedającego, poczytania na forach internetowych wskazówek innych kupujących. Często wystarczy skorzystać z wiedzy znajomych, którzy blaszaki nabyli. Osoby, które korzystają z tego typu garażu, z własnego doświadczenia wiedzą na co należy zwrócić uwagę.

Odpowiednie wymiary

W przypadku garażu przeznaczonego dla celów budowlanych wystarczy standardowy blaszak o wymiarach 3 metry na 5 metrów. Ważne, aby pomieścił narzędzia, materiały budowlane oraz niewielkich gabarytów maszyny. Jeśli planujemy jego demontaż po zakończeniu prac budowlanych, umiejscowienie również nie odegra większej roli. Jeśli brakuje nam miejsca do parkowania, a blaszak ma posłużyć na długie lata, należy dobrze przemyśleć wielkość, kolor i model. Do wyboru mamy jednostanowiskowe i wielostanowiskowe blaszaki. Dla wielbicieli standardowych rozwiązań sprzedawcy mają w ofercie bramy dwuskrzydłowe oraz wersje z bramą uchylną. Producenci wykorzystują różne kolory blachy, dzięki czemu można doskonale wkomponować blaszak w krajobraz.