Garaże blaszane – dla kogo?

Dla wielu garaże blaszane to tani sposób, by zapewnić sobie prywatną przestrzeń na przechowywanie narzędzi lub pojazdów, dla innych zakup takiego garażu to jedynie strata pieniędzy. Jakie argumenty przemawiają za i przeciw?

Oczywiście zaletą garaży blaszanych jest ich cena, znacznie niższa niż murowanych.

Na tym jednak dla wielu zalety się kończą. Zimą temperatura w garażu spada zwykle poniżej zera, co amatorskim mechanikom uniemożliwia ewentualne renowacje pojazdu. Latem z kolei w środku panuje niezwykły upał, w którym również ciężko jest spędzić dłuższą chwilę, zwłaszcza podczas intensywnej pracy. Blaszany garaż nie jest więc trafnym wyborem w przypadku osób, które lubią same zajmować się swoimi pojazdami i wymieniać w nich części lub zajmować się różnego rodzaju renowacjami. Skrajne temperatury panujące w środku nie tylko utrudniają pracę i czynią ją nieprzyjemną – mogą wręcz fizycznie ją uniemożliwić.

Jeśli jednak garaż pełni funkcję wyłącznie prywatnego miejsca do parkowania samochodu, garaż blaszany jest opcją, której nic nie można zarzucić. Samochód może zatrzymać się pod dachem, więc nie trzeba się o niego martwić, gdy niespodziewanie zacznie się ulewa. Garaże blaszane są też rzecz jasna zabezpieczane – kłódką lub zwykłym zamkiem, czasem obiema tymi metodami. Dla osób, które chcą mieć prywatne miejsce parkingowe pod dachem, to rozwiązanie idealnie – dość tanie, a jednak pozwalające uniknąć powstawaniu korozji na karoserii czy kradzieży samochodu.

Warto więc zwrócić uwagę, że nie można jednoznacznie ocenić garaży blaszanych – ich status zależy od przeznaczenia – choć nie nadają się na miejsce do majsterkowania, ochronią samochód przed kradzieżą czy korozją.