Ten sam kolor ścian od wielu lat, stare płytki w łazience czy podniszczone panele, które wymagają wymiany. Decyzja o remoncie własnego mieszkania może być spowodowana różnymi czynnikami, ale zawsze prowadzi do jednego- chęci odmiany i odświeżenia naszego domowego zacisza. Jak urządzić modne, w pełni funkcjonalne mieszkanie? Poznaj parę przydanych trików. Ciekawi? Zaczynamy!

Skorzystaj z usług profesjonalistów

Z teoretycznego punktu widzenia, wiele prac remontowych można wykonać samemu, zmniejszając koszty. Praktyka jednak pokazuje, że nie jest to tak łatwe jak nam się wydawało, a efekt końcowy nie jest zadowalający. Co więcej, koszty zaczynają się mnożyć, ze względu na zużyte materiały. Dlatego pierwszym, najważniejszym krokiem do wykonania remontu swojego mieszkania jest znalezienie odpowiednich profesjonalistów, którzy perfekcyjnie wykonają zlecone przez Ciebie pracę. Usługi remontowo budowlane we Wrocławiu, to najlepsze, co możesz zafundować dla swojego mieszkania. Przedstaw plan i pozwól działać, a później ciesz się niesamowitym efektem końcowym.

Inspiracje remontowe 

W dzisiejszych czasach najmodniejsze mieszkania urządzone są w stylach minimalistycznych, industrialnych. Ceniona jest przestrzeń oraz proste, nowoczesne dodatki. Jednak każdy z nas ma inny gust, a najważniejszą kwestię stanowi najwyższa funkcjonalność naszego mieszkania. Firma remontowo budowlana we Wrocławiu z pewnością udzieli wielu cennych wskazówek dopasowanych do indywidualnego, konkretnego mieszkania. Warto jednak znać parę uniwersalnych zasad, które znajdą zastosowanie do każdych wnętrz. 

Garść prostych zasad do stosowania przy urządzaniu mieszkania

1. Jeśli twoje pomieszczenia mają małe powierzchnie, wybieraj jedynie jasne kolory. Jeśli interesują Cię barwy ciemne i intensywne, pomaluj nimi tylko jedną ze ścian.

2. Podczas meblowania pomieszczeń, przed zakupem wyposażenia sprawdź ich wymiary, a następnie przy pomocy taśmy malarskiej zaznacz ich kontury na podłodze. Dzięki temu unikasz przepychu i zagracenia. 

3. Jeśli wybierzesz meble w kolorach uniwersalnych, takich jak szarość, biel czy beż, będziesz mógł dobierać i zmieniać dodatki w przeróżnych kolorach. Butelkowa zieleń, soczysta żółć, turkus czy grafit. Każdy kolor będzie idealnie dopasowany. 

4. Remontując swoje mieszkanie skup dużą część swojej uwagi na oświetleniu. W salonie nie powinno zabraknąć lamp podłogowych czy kinkietów. Warto rozważyć także podświetlenie LED, które doda wnętrzu nowoczesnego charakteru. 

5. Każdy projektant czy architekt wnętrz doskonale zdaje sobie sprawę, że detale tworzą klimat i charakter wnętrza. Firma remontowo budowlana we Wrocławiu perfekcyjnie i profesjonalnie wykona pracę remontowe, dzięki czemu pozostanie jedynie „dopieszczenie” całej aranżacji i postawienie kropki nad „i”.

5. W wyremontowanym mieszkaniu nie zapomnij o roślinności. Warto postawić na rośliny produkujące duże ilości tlenu, jak np. skrzydłokwiaty czy fikusy. 

Remont i aranżacja wnętrz zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań użytkownika. Wszystko ma swój urok, jeśli jest starannie i solidnie wykonane. Wybierz usługi remontowo budowlane we Wrocławiu i ciesz się własnym mieszkaniem przez długi czas.